Anielskie jasełka w Przedszkolu nr 21 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Anielskie jasełka w Przedszkolu nr 21

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 21 w Koszalinie mieliśmy ogromny zaszczyt uczestniczyć w dniu 19 stycznia 2023 r.  w wystawionych przez grupę sześciolatków anielskich jasełkach. Naszą szkołę reprezentowali: wicedyrektor Joanna Sosnowska, Małgorzata Bednarska – nauczyciel bibliotekarz oraz Piotr Ujejski – uczeń klasy 3f.   Atmosfera wprowadzona przez klimatyczną scenografię i motyw światła, który towarzyszył całości przedstawienia, stały się mądrą alegorią niosącą przesłanie współczesnemu człowiekowi. Jak zwykle była to uczta dla ducha i oka.  Przepiękny taniec światła symbolizujący narodzenie Jezusa, rozświetlone anioły, pasterze, święta rodzina i narrator z wielkim skupieniem i majestatem odtworzyli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat.  Nasi młodsi koledzy i koleżanki kolejny raz wykazali się ogromnym talentem aktorskim i scenicznym.

Pani Joanna Sosnowska podziękowała dzieciom za zaproszenie i pogratulowała paniom nauczycielkom i pani dyrektor przedszkola tak pięknych przedstawień. Wspomniała bowiem, że nadal jesteśmy pod wrażeniem przedstawienia teatralnego wykonanego przez dzieci z okazji dożynek. W imieniu pana dyrektora Rafała Janusa pani wicedyrektor przekazała małym aktorom drobne upominki i zdradziła małą tajemnicę, że już wkrótce kółko teatralne naszego liceum będzie przygotowywać niespodziankę dla Przedszkola nr 21.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.