9. Tydzień Opieki Hospicyjnej w naszej szkole – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

9. Tydzień Opieki Hospicyjnej w naszej szkole

W dniach od 20 do 24 marca obchodziliśmy w naszej szkole dziewiąty już Tydzień Opieki Hospicyjnej. Był to tydzień pełen wrażeń, ale nade wszystko tydzień otwartych serc! Wszystkie wydarzenia TOH koordynowane były przez panią Julię Siewruk i panią Grażynę Kordos. Największą atrakcją cieszył się mecz charytatywny w unihokeja. Rywalizowały ze sobą drużyna uczniów i nauczycieli. Na głównym holu zagościły kolorowe sałatki owocowe, smaczne świeżo wyciskane soki, a na drugie śniadanko kolorowe sałatki warzywne z dodatkiem sosików i pysznych świeżych bułeczek z Piekarni „Drzewiańska”. Bułeczki piekarnia  przekazała nam w geście wsparcia koszalińskiego hospicjum, za co bardzo dziękujemy. Dla koneserów dobrego kina zorganizowana została również filmoteka. Ponadto Hospicjum im. Św. Maksymialiana Kolebego w Koszalinie przeprowadziło aż 11 prelekcji dla uczniów klas pierwszych i drugich. Na spotkaniach młodzież miała możliwość zobaczyć na prezentacji hospicjum od wewnątrz, poznać pracę wolontariuszy hospicyjnych i zadawać pytania związane z tymi tematami.
To czas mądrej refleksji i zatrzymania się na ważnych sprawach, takich jak pomoc drugiemu człowiekowi w cierpieniu i odchodzeniu.

Wszystkim kibicom, koneserom dobrego filmu i smakoszom oraz nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi  dziękujemy za zaangażowanie  i udział w akcji, a przede wszystkim za złożone datki.
Łącznie zebraliśmy 2682,40 zł.
Całą kwotę przekazano jako darowiznę na koszalińskie Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.

Wszystkich chętnych do dalszego wspierania koszalińskiego Hospicjum zapraszamy do składania datków do puszek naszych wolontariuszy w dniach 1-2 kwietnia w koszalińskich galeriach handlowych.
Do zobaczenia.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.