"Jeżyki" z Przedszkola nr 21 z wizytą w Dubois, czyli 22.Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

“Jeżyki” z Przedszkola nr 21 z wizytą w Dubois, czyli 22.Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Dziś, 29 września,  w całym kraju obchodzony jest 22. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a w naszej szkole po raz drugi gościliśmy z tej okazji Przedszkole nr 21 z Koszalinie – grupę sześciolatków o wdzięcznej nazwie “Jeżyki”.  Nadrzędnym celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji szkolna czytelnia przekształciła się w grotę krasnoludków, w której dzieci miały okazję wysłuchać bajki “O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”.  W rolę narratora wcielił się Piotr Ujejski z klasy IV f,  zaś dialogi – z różnorodnym tembrem głosu – doskonale odczytał pan dyrektor Paweł Rudecki. Dzieci z zachwytem i wielką uwagą słuchały losów królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Po odsłuchaniu bajki rozpoczęliśmy wędrówkę po szkole w celu odnalezienia ukrytych krasnali, które na co dzień pilnują, by uczniowie otrzymywali same celujące oceny. Przedszkolakom doskonale udało się znaleźć wszystkie kryjówki krasnali, a największą sensację wywołał krasnal ukryty w szafie w gabinecie dyrektora. Udało się również  podejrzeć, jak wyglądają lekcje maturzystów
z matematyki i języka polskiego.  Kolejną niespodziankę dla “Jeżyków” przygotowali soliści ze szkolnego chórku, którzy w ekspresywny sposób zaśpiewali piosenki z ulubionych bajek dzieci. Na zakończenie spotkania wspólnie malowaliśmy portrety krasnali, które stworzyły najpiękniejszą szkolną galerię!
Z niecierpliwością czekamy na kolejna wizytę z okazji Dnia Głośnego Czytania za rok.

Spotkanie z przedszkolakami odbyło się dzięki współpracy biblioteki szkolnej z naszymi uczniami, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie na najwyższym poziomie. I tak ogromne podziękowania należą się:

Piotrowi Ujejskiemu z klasy 4f – za prowadzenie imprezy;

Animatorkom dziecięcym i dekoratorkom: Nikoli Pawlickiej z klasy 3e, Weronice Kiersztyn z klasy 3e, Julii Zając z klasy 3e, Kindze Radomskiej z klasy 3c oraz Wiktorii Wojtczak z klasy 3d,

chórzystom: Kindze Radomskiej z klasy 3c, Poli Sapiei z klasy 4f, Amelii Wojciechowskiej z klasy 3d oraz Patrykowi Kalickiemu z klasy 4f.

profesjonalna obsługa fotograficzna: Milena Kawka z klasy 2c

Nad całością czuwały panie profesor: Małgorzata Bednarska i Agnieszka Naszydłowska

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.