Pierwsza pomoc w fachowych rękach uczniów Dubois – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Pierwsza pomoc w fachowych rękach uczniów Dubois

Dwoje naszych uczniów – Maja Urbanowicz z klasy 3D oraz absolwent Alex Pawełczyk, którzy na co dzień są ratownikami działającymi czynnie w Grupie Ratownictwa PCK w Koszalinie, zostali w dniu 22 września szczególnie wyróżnieni podczas uroczystej gali PCK. W czasie wakacji uratowali życie funkcjonariuszce, która uległa poważnemu wypadkowi. Udzielili jej natychmiastowej pomocy, wstępnie opatrzyli rany oraz wezwali służby ratunkowe, by zabrały Panią do szpitala. To nie jedyne takie zdarzenie, gdyż często biorą udział w akcjach ratunkowych i pomagają bezinteresownie innym . Dzisiaj otrzymali list gratulacyjny wraz z podziękowaniami od samego Komendanta Straży Miejskiej w Koszalinie. Gratulujemy im takiej postawy.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.