XVII. edycja warsztatów matematycznych w Dubois – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

XVII. edycja warsztatów matematycznych w Dubois

W dniach 18-20 września 2023 w I LO im. St. Dubois odbyły się XVII warsztaty matematyczne  dla uczniów naszego liceum. Prowadzącymi je byli absolwenci naszej szkoły: dr Arkadiusz Męcel – przewodniczący komitetu głównego Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz doktorant Patryk Jaśniewski, aktualnie pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego. Przez trzy dni w godzinach od 8.00 do14.30 grupa około 60 uczniów z wszystkich poziomów klas, w dwóch grupach: młodsza i starsza, słuchała wykładów, rozwiązywała wspólnie zadania, wreszcie zmagała się z zadaniami tradycyjnego konkursu zadaniowego organizowanego w ramach warsztatów. Piękny to był czas dla uczniów zainteresowanych matematyką, za co serdecznie dziękujemy prowadzącym.
W czwartek 21 września, po podsumowaniu zdobytych punktów przez warsztatowiczów, wyłoniono trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii:
➡ Grupa młodsza:
1. Kararzyna Świnoga-Miekus
2. Wiktor Kuklewski
3. Kajetan Słupczyński
➡ Grupa starsza:
1. Marek Wnęk
2.Tymoteusz Rybarczyk
3. Jakub Raczyński
Opiekunem warsztatów byli prof. Julianna Wawrzyniak oraz prof. Paweł Rudecki.
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.