Lekcja biologii z Instytutem Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Lekcja biologii z Instytutem Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu

10 października 2023 r.  Instytut Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu zorganizował konferencję upowszechniającą wiedzę z zakresu hematoonkologii pt. Dzień Hematologii 2023. Uczniowie klasy III d o profilu biologiczno – chcemicznym wraz z prof. Martą Dembińską uczestniczyli zdalnie w tym wydarzeniu. Było ono poświęcone tematowi “Chłoniak Hodgkina – wielki nauczyciel”, podczas którego m.in.  wyjaśniona została specyfika i mechanizmy powstawania tego nowotworu, jego objawy oraz wpływ na zdrowie pacjentów, jak również podłoże patobiologiczne chłoniaka. Uczniowie na żywo w formie zdalnej byli odbiorcami wykładu pt. “Chłoniak Hodgkina – nowotór inny niż wszystkie”.  Z pewnością informacje uzyskane ze spotkania wpłyną na poszerzenie wiedzy uczniów w tym zakresie /tekst i zdjęcia: Marta Dembińska/

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.