Opowieści o ptakach z dr. Andrzejem Kruszewiczem – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Opowieści o ptakach z dr. Andrzejem Kruszewiczem

Z okazji światowego dnia zwierząt 6.10.2023 r odbyło się w naszej szkole spotkanie z dyrektorem warszawskiego ZOO. Pan  dr Andrzej Kruszewicz, bo o nim mowa, to wybitny polski ornitolog, podróżnik, doktor weterynarii, założyciel warszawskiego azylu dla ptaków, autor ponad 40 książek i wielu audycji telewizyjnych i radiowych. Wybitny znawca ptasiego świata wyjawiał w sposób bardzo oryginalny wyjątkowe tajemnice o ptakach. W fascynujący sposób przedstawił gromadę ptaków oraz zależności panujące między ich budową i funkcjonowaniem a środowiskiem, w którym żyją. Mamy nadzieję, że spotkanie rozbudziło pasje do obserwacji  życia ptaków i wielu uczniów stanie się ornitologami. Dziękujemy za ofertę spotkania  Panu Nadleśniczemu dr. inż. Tomaszowi Kurkowi, a także mamy nadzieję, że wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie… może tym razem o bobrach?

 

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.