Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej

“…Szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu,
bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą”.
                                                                                                            /Eliza Orzeszkowa/
13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się  uroczyste spotkanie nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytów I LO. W tym roku przypadło nam świętować 250-tą rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej. Do tego wydarzenia nawiązał krótkim rysem historycznym dyrektor Paweł Rudecki, który wyraził wdzięczność wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za codzienny trud i pracę włożoną w kształtowanie młodych umysłów i charakterów.
Aby wyrazić wdzięczność nauczycielom i podziękować im za codzienny trud, uczniowie klasy III f pod kierunkiem pani prof.  Barbary Horojtko przygotowali część artystyczną, uświetnioną występami muzycznymi  i wystawą prac plastycznych  naszych utalentowanych uczniów.
Dziękujemy  wszystkim, którzy w piątek umilili dzień nauczycielom życzeniami, uśmiechami, kwiatkami  i czekoladkami.
Dzień Edukacji Narodowej to coroczna okazja do tego, by w szczególny sposób podziękować za roczną pracę i osiągnięcia dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńcze. W tym roku Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina otrzymały panie profesor: Bożena Gajdzica, Anna Grabowska i Katarzyna Sapieja. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał były dyrektor pan prof. Rafał Janus. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani prof. Katarzyna Sapieja.  Złote Medale za Długoletnią Służbę otrzymali: p. prof. Ewa Wołkowska oraz p. prof. Józef Janiel.  Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali profesorowie: Iwona Tworek, Paula Mucha, Agata Łobodziec, Małgorzata Bednarska, Agnieszka Ostrowska, Agnieszka Mielcarek, Marta Dembińska, Katarzyna Czerwińska, Zygmunt Cupryn, Julianna Wawrzyniak, Janina Jasińska, Iwona Mielczarek, Zbigniew Pietrzak, Jadwiga Pulkowska, Ewa Wołkowska, Anna Muchowska, Julia Siewruk, Katarzyna Pawełczyk i Agnieszka Naszydłowska, a także pracownicy administracji i obsługi.
/fot. Agata Juszkiewicz, kl. 4a/
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.