Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku

W środę, 18 października, klasa II A pod opieką prof. Katarzyny Czerwińskiej i prof. Tomasza Sołtysiaka była na jednodniowej wycieczce w Podborsku. Znajduje się tam Muzeum Zimnej Wojny, które jest filią Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W sercu lasu znajduje się relikt nieodległych czasów, supertajna baza Armii Radzieckiej, w której przechowywano do końca lat 80-tych sto kilkadziesiąt taktycznych głowic nuklearnych gotowych do użycia w wojnie z Zachodem. Obiekt przetrwał praktycznie w nienaruszonym stanie i jest doskonałym miejscem na lekcję muzealną przybliżającą atmosferę tamtych lat. 🙂

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.