Zostaliśmy ekspertami w Design Thinking – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Zostaliśmy ekspertami w Design Thinking

W dniu 24 października Rada Pedagogiczna naszej szkoły odbyła szkolenie z zakresu stosowania nowoczesnych metod projektowania “Design Thinking w Szkole”. Szkoląca p. Ewa Tomczak przedstawiła metody, z pomocą których można projektować i wdrażać zmiany nie tylko w organizacjach biznesowych, ale z dużym powodzeniem także w środowisku szkolnym. Design Thinking, czyli “myślenie projektanckie” i narzędzia service design pozwalają skutecznie wypracować zmiany w działalności szkoły i skuteczności nauczania, wykorzystując do tego potencjał interdyscyplinarnych zespołów: nauczycieli, uczniów i rodziców.  Szkolenie z pewnością wniosło nową perspektywę dla nauczycieli stojących w obliczu konieczności zmian edukacyjnych, które są wyzwaniem obecnych czasów.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.