"Jeden z dziesięciu" w Dubois - edycja historyczna – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

“Jeden z dziesięciu” w Dubois – edycja historyczna

W dniu 9 listopada uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie wzorowanym na telewizyjnym teleturnieju “Jeden z Dziesięciu”, który został zorganizowany przez uczniów klasy 4a. Tym razem konkurs był powiązany z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Na drodze wstępnych eliminacji wyłoniono dziesięcioro zawodników:

Jakub Raczyński z kl. 4a,

Pawel Grudziński z kl. 4a (Pawel 1 miejsce, Kuba 3 miejsce)

Pola Sapieja z kl. 4f

Bartosz Ciechanowicz z kl. 4c

Mikołaj Radliński z kl. 4c

Grzegorz Piechota z klasy 4c 

Miłosz Maszka z kl. 1e  4 miejsce

Maciej Banat z kl. 2f

Michał Polechoński z klasy 2f

oraz Igor Mąka z kl. 3a.

Dziesięciu zawodników przy aplauzie publiczności  konkurowało o tytuł “Jednego z dziesięciu”.  Pytania dotyczyły głównie polskiej historii narodowowyzwoleńczej. Zawodnicy dzielnie odpowiadali na zadane im pytania i wykazywali się ogromną wiedzą. Możemy śmiało powiedzieć, że emocje sięgały zenitu, kiedy publiczność dopingowała swoich faworytów.

Zwycięzcą konkursu i zdobywcą tytułu “Jednego z dziesięciu” okazał się Paweł Grudziński z klasy 4a.

Drugie miejsce zdobył Grzegorz Piechota z klasy 4c, na trzecim miejscu uplasował się Jakub Raczyński z klasy 4a.

Gratulujemy Pawłowi oraz pozostałym finalistom i wszystkim uczestnikom konkursu. Jesteśmy pod wrażeniem posiadanej przez Was wiedzy z historii Polski. Życzymy Wam dalszych sukcesów.

 

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.