Niezapomniana wizyta w Operze na Zamku w Szczecinie – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Niezapomniana wizyta w Operze na Zamku w Szczecinie

W dniu 6 listopada 2023 klasy:  3 d z wychowawczynią Iwoną Mielczarek i prof. Martą Dembińską oraz  2 c z wychowawczynią Agatą Sitek i prof. Anną Grabowską były na wycieczce w Szczecinie. Głównym punktem wyjazdu był udział w spektaklu ” Don Kichot” w Operze na Zamku. Braliśmy udział w pięknym przedstawieniu. Przygody błędnego rycerza Don Kichota i jego wiernego giermka Sancho Pansy w pełnym humoru balecie inspirowanym legendarną powieścią Miguela Cervantesa ujęły nasze serca. Zabawne perypetie bohaterów przemierzających południowe krainy w marzycielskiej wizji ratowania świata zaprezentowane wirtuozerią tańca klasycznego wzbogaconego hiszpańską energią i temperamentem wywarły na nas ogromne wrażenie. Dla większości z nas był to pierwszy kontakt z baletem. Artystyczne doznania niezapomniane.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.