Pierwsza w tym roku mobilność grupowa uczniów w I.S. Majorana Palermo na Sycylii  w ramach Akredytacji Erasmus+  pt. „Dziedzictwo społeczno -kulturowe wczoraj i dziś.” – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Pierwsza w tym roku mobilność grupowa uczniów w I.S. Majorana Palermo na Sycylii  w ramach Akredytacji Erasmus+  pt. „Dziedzictwo społeczno -kulturowe wczoraj i dziś.”

W dniach 11-18 listopada uczniowie klas I – III uczestniczyli w pierwszej w tym roku mobilności grupowej uczniów w I.S. Majorana Palermo na Sycylii  w ramach Akredytacji Erasmus+  pt. „Dziedzictwo społeczno -kulturowe wczoraj i dziś.”
Młodzież wraz ze swoimi włoskimi partnerami uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych, poznawała bogactwo oraz historię Sycylii, zwiedzała region oraz uczestniczyła w wykładzie dotyczącym historii mafii i jej wpływu na codzienne życie Sycylijczyków.
Włosi nauczyli się gotowania pierogów, my natomiast wzbogaciliśmy swój warsztat językowy, kulinarny  i kulturowo-historyczny .
Wspólnie gotowaliśmy, wspólnie odkrywaliśmy blaski i cienie Sycylii, stworzyliśmy książkę kucharską, wiersz  oraz mapę Palermo  w formie graffiti!
Było smacznie, ciepło  i serdecznie … zresztą zobaczcie sami.
A już teraz zapraszamy do:
➡ rekrutacji na kolejne wyjazdy – obecnie trwa nabór na wyjazd do Hiszpanii : https://liceumdubois.pl/projekty/erasmus23/#hiszpania2024
➡ odwiedzenia i polubienia  naszej strony związanej z działaniami dotyczącymi Akredytacji:
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.