Uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

10 listopada br. zgodnie z tradycją społeczność I  Liceum Ogólnokształcącego im.  St. Dubois w Koszalinie włączyła się  w obchody  105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych  mieli okazję obejrzeć  uroczystość poświęconą temu wyjątkowemu wydarzeniu. Motywem przewodnim  tegorocznego programu stały się pieśni patriotyczne, które na przełomie stuleci pełniły funkcję polskich hymnów. Ponadto młodzież poznała fakty z historii naszego kraju mające  bezpośredni wpływ na odzyskanie niepodległości przez  naszą Ojczyznę. Oprócz pięknie wykonanych pieśni patriotycznych przez szkolny chór w uroczystości udział wzięli również  recytatorzy, którzy deklamowali utwory W. Szymborskiej oraz E. Słońskiego.  Przez cały tydzień towarzyszyła nam wystawa „Zrabowane. Wykorzenione.” przygotowana przez fundację Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau.

Dziękujemy nauczycielom, uczniom i naszemu chórowi szkolnemu zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej akademii  oraz Zespołowi Szkół w Połczynie-Zdroju i Panu Andrzejowi Tworkowi  za pomoc w zorganizowaniu wystawy.
Zaś 11 listopada przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego w  miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczył nasz poczet sztandarowy. Sztandarowym był Krzysztof Dudziak z kl. IV b, zaś asystentkami uczennice z klasy 1B: Gabriela Maluszycka i Agata Pogonowska. Dziękujemy za opiekę nad pocztem sztandarowym panu prof. Zygmuntowi Cuprynowi.
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.