Uroczyste otwarcie nowej Eko-pracowni w naszej szkole – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Uroczyste otwarcie nowej Eko-pracowni w naszej szkole

Od dnia 3 listopada 2023 r.  zajęcia z biologii i chemii oraz wszelkie treści związane z ochroną środowiska w naszej szkole będą realizowane w najwyższych standardach XXI wieku.  To wszystko za sprawą dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w wysokości 50 tys. zł. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej eko-pracowni. Przecięcia wstęgi dokonał pan Marek Subocz – prezes WFOiŚG w Szczecinie. W uroczystości wzięli udział wiceprezydent Miasta Koszalina pan Przemysław Krzyżanowski, dyrektor Wydziału Edukacji pan Krzysztof Stobiecki oraz panie z koszalińskiego Wydziału Edukacji: Reanata Zmysłowska i Gabriela Sarapuk, dyrektor szkoły pan Paweł Rudecki, nauczyciele oraz uczniowie. Atrakcją otwarcia eko-pracowni była pokazowa lekcja przeprowadzona przez prof. Martę Dembińską, prof. Bożenę Gajdzicę oraz prof. Agnieszkę Mielcarek.   Całkowity koszt realizacji projektu, którym koordynuje pani wicedyrektor Katarzyna Sapieja, wyniósł 67  641, 70zł, różnicę 17 641,70 zł pokryła Gmina Miasto Koszalin. W ramach przedsięwzięcia wykonano remont instalacji elektrycznej i wodno – ściekowej w klasopracowni, wydzielono część laboratoryjną i wykładową, wyposażono w stół wyspowy laboratoryjny, dygestorium oraz mikroskopy z kamerami. Wszechstronny projekt edukacyjny będzie obejmował szereg działań, m.in. wykorzystanie mediów społecznościowych, tworzenie prezentacji, filmów, gier komputerowych o tematyce ekologicznej, wykłady, warsztaty i konkursy nie tylko dla naszych licealistów, ale także uczniów ze szkół podstawowych, przedszkolaków oraz rodziców.

fot: Milena Kawka, Gabriela Kołtun