Wystawa „Zrabowane. Wykorzenione” w naszej szkole !!! – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Wystawa „Zrabowane. Wykorzenione” w naszej szkole !!!

Dzięki uprzejmości Zespołu Szkół z Połczyna Zdroju i Pana Andrzeja Tworaka od 6 listopada mamy okazję oglądać w naszej szkole wystawę edukacyjną “Zrabowane. Wykorzenione”. Projekt przygotowany jest przez  Fundację “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.
„Zrabowane. Wykorzenione” to wystawa edukacyjna przedstawiająca historię dzieci, które podczas II wojny światowej zostały „zrabowane” z krajów Europy Środkowej i Środkowo-Wschodniej przez niemieckie władze okupacyjne i wywiezione do Niemiec, gdzie miały zostać poddane procesowi germanizacji. Wskazuje ona także na współczesne przykłady łamania praw dziecka – gdyż zbrodnie te nie były popełniane wyłącznie w nazistowskich Niemczech.
Zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do zapoznania się z historią III Rzeszy oraz polityką Lebensbornu w nietypowej, bo komiksowej formie.
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.