Kolędowanie na wieczerzy wigilijnej w Domu Pomocy Dziennej "Złoty Wiek" w Koszalinie – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Kolędowanie na wieczerzy wigilijnej w Domu Pomocy Dziennej “Złoty Wiek” w Koszalinie

Czas Bożego Narodzenia to czas radosny, pełen miłości, spokoju, zadowolenia. Czas wspólnego, rodzinnego kolędowania. Dlatego 20 grudnia uczniowie naszej szkoły i podopieczni oraz pracownicy Dziennego Domu Pomocy “Złoty Wiek” w Koszalinie, spotkali się razem, aby wspólnie kolędować przy choince i symbolicznej wieczerzy wigilijnej. Wspólnie
z Seniorami przygotowaliśmy krótki montaż słowno – muzyczny. Seniorzy recytowali piękne utwory liryczne i przedstawili rys historyczny obrzędów związanych ze Świętami Bożego narodzenia, zaś  śpiewaliśmy tradycyjne polskie kolędy przy akompaniamencie pianina. Całe spotkanie przebiegło w ciepłej i rodzinnej atmosferze przy pełnym zaangażowaniu wszystkich uczestników.

Swoimi muzycznymi talentami podzielili się: Natalia Matusiak z klasy 4f – śpiew,
Julia Monkiewicz z klasy 2c – śpiew,

Julian Kubiak z klasy 2 e – śpiew

Aleksandra Antkowiak z klasy 2e – pianino

Dziękujemy za przygotowanie wspólnego kolędowania p. prof. Agnieszce Naszydłowskiej i p. prof. Małgorzacie Bednarskiej. Szczególne podziękowania za wspaniała gościnę
i współpracę składamy  kierownik DDP “Złoty Wiek” – pani Jolancie Szewczyk oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej “Zielony Taras” w Koszalinie pani Grażynie Sienkiewcz.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.