Szkolenie z pierwszej mocy w klasie 1g – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Szkolenie z pierwszej mocy w klasie 1g

18 grudnia klasa IG brała udział w prawie 6-godzinnym szkoleniu z pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości jednego z naszych rodziców – pana Marcina Hope do szkoły przyjechali ratownicy medyczni z Dasmed Medical Training Academy ze Szczecina ( https://dasmedacademy.pl/ ), na co dzień pracujący również jako wykładowcy na PUM w Szczecinie, w Pogotowiu Ratunkowym i LPR. Panowie Dawid Surowicz i Filip Milczarek prowadzili zajęcia teoretyczne i szkolenie praktyczne, w ramach których nasi uczniowie ćwiczyli tamowanie krwotoków przy użyciu sztucznej krwi i na sztucznej ranie, usunięcie ciała obcego z dróg oddechowych oraz udzielanie pomocy na miejscu wypadku drogowego zaaranżowanego na boisku szkolnym. Uczniowie uczyli się również resuscytacji na fantomach i przy użyciu defibrylatorów AED.
Dzięki profesjonalnemu szkoleniu i przyjemnej atmosferze te prawie 6 godzin szybko minęło, a na koniec wszyscy uczestnicy dostali certyfikaty ukończenia kursu i breloki ratownicze.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy panom ratownikom Dawidowi Surowiczowi i Filipowi Milczarkowi z Dasmed Academy  oraz panu Marcinowi Hope  za tak wspaniałe szkolenie.
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.