Tajemnice ciągu Fibonacciego odkryte!!! – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Tajemnice ciągu Fibonacciego odkryte!!!

Te liczby 1 1 2 3 5 8 13…, czy coś je łączy i czy mają wpływ na nasze codzienne życie?  Odpowiedź na te pytania dostali 8 grudnia 2023 r. pierwszoklasiści naszej szkoły. Starsi koledzy i koleżanki z klasy IIIa pod nadzorem prof. Urszuli Borucińskiej przygotowali wykład,  który miał przybliżyć najmłodszym uczniom naszej szkoły czym jest ciąg Fibonacciego. Podczas prezentacji mogliśmy odkryć, że ciąg nie występuje jedynie w podręczniku od matematyki, ale jego zastosowanie możemy oglądać na co dzień w przyrodzie, architekturze czy muzyce .
Dziękujemy całej klasie za zaangażowanie  i liczymy na kolejne ciekawostki ze świata matematyki.
Tekst: U. Borucińska
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.