50-te Zawody Olimpiady Geograficznej z sukcesami!!! – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

50-te Zawody Olimpiady Geograficznej z sukcesami!!!

W bieżącym roku szkolnym odbywają się jubileuszowe 50 -te Zawody Olimpiady Geograficznej. Drugi etap tych zawodów odbywał się w Zielonej Górze od 10 do 11 lutego, a udział w nim wzięło 92 uczniów z 31 szkół średnich z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.
Z naszego liceum do etapu rejonowego zakwalifikowało się aż siedmioro uczniów: Gabriela Kołtun, Weronika Radzikowska, Małgorzata Lampowska, Krzysztof Wilga, Franciszek Małaczek, Paweł Grudziński i Bartosz Kołaczkowski, a ich opiekunką była pani prof. Agnieszka Świdroń – Lampkowska.
Poza zaciętą rywalizacją podczas rozwiązywania zadań, po której Paweł Grudziński zajął siódme miejsce, a Bartosz Kołaczkowski 19 miejsce, uczestnicy mieli również możliwość zwiedzić miasto  i wziąć udział w seansie w planetarium ⭐.
Na zdjęciach jest cała nasza drużyna z Koszalina – kibicowaliśmy sobie wzajemnie, a dodatkowo mieliśmy również duże psychiczne wsparcie od członka jury Mateusza Olszewskiego  – studenta AGH, absolwenta I Liceum i wielokrotnego laureata konkursów geograficznych.
Tekst: p. prof. A. Świdroń – Lampkowska
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.