"Cykady na cykladach", czyli żywiołowy koncert na scenie CK 105 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

“Cykady na cykladach”, czyli żywiołowy koncert na scenie CK 105

Dnia 1 lutego 2024 r. z wielkim przytupem reaktywowaliśmy kilkudziesięcioletnią tradycję KULTURALNYCH CZWARTKÓW!!! Na profesjonalnej scenie Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbył się koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Utalentowani wokaliści żywiołowo i na najwyższym poziomie zaprezentowali aż osiemnaście utworów ze światowej sceny muzycznej z lat 70-tych i 80-tych. Nie zabrakło takich utworów jak „Mamma mia”, „Mone”, The winner takes it all” zespołu ABBA, „ Blame it on the Boogi” Michaela Jacksona, „Crocodile rock” Eltona Johna, piosenek zespołu Maanam, „Sweet dreams” Eurythmics i wiele innych znanych utworów ze światowych list przebojów. Całości towarzyszyła profesjonalna konferansjerka, której mógłby pozazdrościć niejeden muzyczny dziennikarz. Muzyka grana na żywo przez uczniów I LO na gitarach, perkusji i klawiszach wywoływała zachwyt i podziw publiczności. Wsparciem dla naszych licealistów była grupa taneczna „Quality Crew” ze szkoły tańca „Hoodmood” w Koszalinie. Na zakończenie koncertu przysłowiową wisienką na torcie okazał się występ zespołu Reservoir Basterds, który współtworzą nasi uczniowie. Półtoragodzinny koncert wywołał ogromny aplauz widowni, która wyśmienicie bawiła się przy każdym zaprezentowanym utworze. Koncert zainaugurował powrót do tradycji I LO – Kulturalnych Czwartków. Koncertowi towarzyszyła wystawa fotograficzna „Jesienne barwy Koszalina”, która zawierała zdjęcia wykonane przez licealistów Dubois. Publiczność dopisała, widownia była wypełniona po brzegi! Dziękujemy za Waszą obecność i wspaniałą zabawę.  Całością przedsięwzięcia koordynowała p. prof. Agnieszka Naszydłowska. Serdeczne podziękowania składamy panu Pawłowi Strojkowi – dyrektorowi CK 105 w Koszalinie oraz pracownikom za współpracę i pomoc w realizacji koncertu.

Udział wzięli:

Zespół Resrvoir Basterds:
4A – Jakub Dembicki, Robert Jarosz
II zespół:
1B – Kacper Krężołek
1C – Olaf Wandycz
2E – Aleksandra Antkowiak
2A – Antoni Merecki
Aleksander Robakowski (szkoła w Boninie)

Wokaliści:
4F – Pola Sapieja, Natalia Matusiak, Patryk Kalicki
3D – Hania Siwiecka, Amelia Wojciechowska
2D – Zuzia Sienkiewicz
2E – Julia Musiał, Natalia Turek, Julian Kubiak
1D – Michalina Radiun

Konferansjerzy:
1G – Natalia Parzuchowska, Julia Pęk
3F- Artur Karaś
3 E – Julian Majewski

Wsparcie logistyczne:
2E- Jagoda Stopera

Kamerzysta:
4 F – Piotr Ujejski przy udziale Pawła Kurowskiego z liceum ekonomicznego

Fotografia:
2C – Gabriela Kołtun
4A – Adrian Frąckowiak

p. Tomasz Majewski

Zespół taneczny: Grupa Quality Crew ze Szkoły Tańca Hoodmood w Koszalinie w składzie:
Zuzanna Błaszczyk, Marysia Kober, Milena Kozak, Zosia Narodzonek, Paulina Walikowska, Paulina Kapuścińska, Oliwia Piec, Milena Markowska, Marta Tomkowska

Współpraca z koordynatorem: p. prof. Małgorzata Bednarska

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.