Młodzieżowy Okrągły Stół – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Młodzieżowy Okrągły Stół

Dnia 16 lutego 2024 r. odbyła się pierwsza debata wraz z władzami miasta Koszalina, przedstawicielami firm i instytucjami działającymi na terenie miasta w formule “Młodzieżowego Okrągłego Stołu” w Sali Koncertowej CK 105 w Koszalinie. Dwanaścioro przedstawicieli naszej szkoły wraz z opiekunem prof. Darią Hryckowian uczestniczyło w tym ważnym wydarzeniu.
 Inicjatywa ta ma na celu stworzenie przestrzeni dla młodych ludzi, w której mogliby wyrazić swoje opinie, pomysły, obawy dotyczące różnych aspektów życia społecznego, kulturalnego i politycznego. Podczas debaty podsumowano dotychczasowe działania i zaproponowano pomysły, wysłuchaliśmy wypowiedzi ekspertów, był czas na pytania publiczności. Następnie odbyło się głosowanie  na  najlepszy pomysł, rozdanie nagród Prezydenta trzem zwycięskim szkołom. Po głosowaniu, które przeprowadzano podczas Okrągłego Stołu do realizacji wytypowano: renowację Sportowej Doliny, pomoc psychologiczną dla uczniów oraz dystrybutory wody w szkołach. Dodatkowo również zrealizowany zostanie czwarty postulat: kino plenerowe.
Tekst i zdjęcia: p. prof. D. Hryckowian
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.