Ciąg Fibonacciego ze Szwedami – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Ciąg Fibonacciego ze Szwedami

Ciąg Fibonacciego znów zagościł w murach naszej szkoły, tym razem mogli o nim posłuchać uczniowie ze Szwecji 🇸🇪, którzy pojawili się w naszej szkole dzięki programowi Erasmus+ 🇪🇺. Uczniowie klasy III a, pod nadzorem prof. Urszuli Borucińskiej, przygotowali wykład, dzięki któremu nasi szwedzcy przyjaciele mogli dowiedzieć się, że ciąg Fibonacciego nie występuje jedynie jako kolejny trudny temat w podręczniku od matematyki 📕, ale jego zastosowanie możemy znaleźć w przyrodzie 🌼, architekturze 🏠 czy muzyce 🎼.
Dziękujemy całej klasie za zaangażowanie ❤ i liczymy na kolejne ciekawostki ze świata matematyki.💡
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.