Czy kultura potrzebuje młodzieży, czyli Koszaliński Budżet Obywatelski w Dubois – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Czy kultura potrzebuje młodzieży, czyli Koszaliński Budżet Obywatelski w Dubois

Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła 20 marca 2024r. w spotkaniu z przedstawicielkami i przedstawicielami Pracowni Pozarządowej oraz Centrum Kultury 105. Spotkanie dotyczyło kolejnej edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. Młodzież dowiedziała się, co to jest budżet obywatelski, jak napisać projekt, czego mogą dotyczyć projekty i jakie jest ich finansowanie w poszczególnych kategoriach. Gospodarze spotkania zachęcali młodych ludzi do podjęcia współpracy z Centrum Kultury 105 w celu urozmaicenia oferty instytucji kulturalnych miasta i wyjścia naprzeciw oczekiwaniom młodych mieszkańców Koszalina. Nasi uczniowie mieli również okazję wypowiedzieć się na temat propozycji projektów, które powinny się znaleźć w tegorocznej edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.