Dubois na Dniu Otwartym w Politechnice Koszalińskiej – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Dubois na Dniu Otwartym w Politechnice Koszalińskiej

W czwartek 7 marca uczniowie klas I b, III a i III c uczestniczyli w Dniu Otwartym na Politechnice Koszalińskiej. Mieli tam okazję zapoznać się z ofertą uczelni prezentowaną w bardzo atrakcyjnej formie. Swoje stoiska przedstawiały wszystkie wydziały politechniki. Można było pogłaskać psa elektronicznego- robota bionicznego, wyrywać zęby wcielając się w rolę stomatologa , zrobić logistyczny quiz, zobaczyć zegar w probówce, zdalnie obsługiwać tor koparkowy, wykonać test z finansów i rachunkowości. Ogromną popularnością cieszyło się stanowisko Virtual Reality – Przeżyjesz to wygrasz oraz eksperymenty biochemiczne. Można było również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przysłów angielskich, niemieckich łamańców językowych i zagrać w slogany językowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z zakresu doradztwa zawodowego, gdzie można było określić swoje predyspozycje zawodowe i perspektywy zatrudnienia. Dzisiejsza wizyta na PK dostarczyła naszym uczniom mnóstwa pozytywnych wrażeń i doświadczeń – z pewnością przyczyni się do ich dalszego rozwoju i zainspiruje do nauki. Opiekunami młodzieży byli prof. Jacek Niezgoda, prof. Łukasz szparaga oraz prof. Anna Muchowska.

Tekst i zdjęcia: prof. A. Muchowska,

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.