"Lady Makbet pod sąd" – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

“Lady Makbet pod sąd”

27 marca nasza aula szkolna zamieniła się w salę sądową, w której odbyła się pokazowa rozprawa  oparta na dramacie Williama Szekspira. W rolę sędziów, prokuratorów, adwokatów, oskarżonej oraz świadków wcielili się uczniowie klasy II i III profilu humanistycznego. Wsparcie merytoryczne zapewniły sędzia Katarzyna Orłowska-Mikołajczak, prokurator Ewelina Okraska-Kujko oraz adwokat Paulina Kowalska.
Pomimo sygnalizowania przez adwokata niepoczytalności oskarżonej, publiczność, przeważającą liczbą głosów, uznała Lady Makbet winną morderstwa, zaś sam proces przyczynił się do wyjaśnienia podstawowych zasad procesu karnego, zasady prawdy materialnej, domniemania niewinności, rozstrzygania wątpliwości na korzyść oskarżonej, czy też zasady obiektywizmu.
Współorganizatorem rozprawy była Iustitia Oddział Szczecin.
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.