Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w Dubois – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w Dubois

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji przedstawiciele klas 1-3 oraz uczestnicy programu Erasmus+ z Włoch 🇨🇮 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach matematycznych zorganizowanych przez prof. Urszulę Borucińską przy pomocy uczniów z klasy 2A oraz 3C. Uczniowie mieli możliwość przetestować swoją pamięć, rozwiązać krzyżówki i rebusy, napisać wiersz, rozwiązać quiz oraz stworzyć własną kolorową interpretację rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi ✏️✒️. Wspólnie utworzyliśmy również łańcuch z pierwszych 1️⃣0️⃣0️⃣ cyfr liczby pi. Podczas świętowania nie zabrakło słodkiego poczęstunku, w tym symbolicznego ciasta „apple pie” 🥧, kawy czy herbaty.
W ramach obchodów tego dnia uczniowie brali również udział w konkursie ,„Moja Liczba Pi” którego zadaniem było przygotowanie dowolnej pracy o liczbie Pi – uczestnicy konkursu upiekli ciasta, wykonali plakaty, napisali wiersz, wykonali rzeźbę z mydła oraz zrobili pizzę 🍰🍕🧼📝.
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.