Młodzi pytają ekspertów. Bez tabu o uzależnieniach – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Młodzi pytają ekspertów. Bez tabu o uzależnieniach

W ILO uczniowie mają przestrzeń do rozmowy 🗣️ z ekspertami na ważne tematy, dotyczące różnych sfer życia. Mocno wsłuchujemy się w głos młodych 👂, bo mają nam dużo do powiedzenia. Chcemy też, żeby sami zadawali pytania. Dzięki temu możemy wyjaśniać nurtujące ich kwestie.
Czy uzależnienie trwa przez całe życie? Jakie są skutki uzależnienia dla młodego organizmu? Jak może ono wpłynąć na zdolność koncentracji podczas nauki? I wreszcie – czym właściwie jest uzależnienie i jak sobie z nim poradzić? Gdzie szukać pomocy? To tylko część z długiej listy pytań, którą ułożyli nasi pierwszoklasiści. Odpowiedziała na nie Dorota Śliwińska – Łuczak, psycholog, psychoterapeutka, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, wiceprezes ds. Uzależnień Centrum Psychoterapii I Leczenia Uzależnień ANON w Koszalinie, która przyjęła zaproszenie na spotkanie pod hasłem „Młodzi pytają ekspertów”. Pani Dorota opowiedziała również o działającym w Koszalinie już od 24 lat Centrum ANON i ofercie pomocy psychologicznej, realizowanej w nim przez certyfikowanych specjalistów psychoterapii uzależnień, psychologów, psychoterapeutów i lekarzy psychiatrów.
Nasi uczniowie mieli mnóstwo ciekawych i ważnych pytań. Ważnych dla młodych i dla dorosłych. Z pewnością środowe spotkanie poświęcone profilaktyce uzależnień nie będzie ostatnim❗
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.