Uczniowie Dubois laureatami XIV Gali Koszalińskiej Kultury – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Uczniowie Dubois laureatami XIV Gali Koszalińskiej Kultury

26 marca w Koszalińskiej Filharmonii odbyła się XIV Gala Koszalińskiej Kultury. W tym roku Kapituła Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina rozpatrzyła 72 wnioski o przyznanie nagrody za tworzenie, upowszechnianie i ochronę kultury. Przyznano 53 nagrody na łączną sumę około 82 tys zł. Wśród laureatów znaleźli się także nasi cudowni uczniowie, którzy oprócz wzorowego obowiązku nauki znajdują jeszcze czas na realizację swoich pasji.

Antoni Merecki – uczeń klasy 2a o profilu matematyczno – fizycznym  – kontynuuje również naukę w szkole muzycznej II stopnia w klasie gitary klasycznej, gdzie realizuje indywidualny tok nauki. Wybrane nagrody: I miejsce kat. soliści w II Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Muzyki Gitarowej w Lubinie, III miejsce w kategorii zaawansowanej gitary klasycznej i akustycznej w II Ogólnopolskim Konkursie “czary Gitary” w Świdwinie, II miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym o tytuł “Mistrza Sześciu Strun” w Zawonii. Ponadto Antek wygrał casting (gitara basowa) do orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Adama Sztaby w ramach projektu Filharmonii Pomorskiej Orchestra4Young w Bydgoszczy. Uczestnik programu pomocy wybitnie zdolnym prowadzonego przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Został zaproszony do udziału w koncercie młodych talentów pn. Young Talents w ramach Międzynarodowego Festiwalu Baltic Guitar Days w Szczecinie.

Kacper Krężołek – uczeń klasy 1b o profilu matematyczno – fizycznym – uczy się także w ZPSM w Koszalinie w klasie gitary klasycznej. Wybrane nagrody: II miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Muzyki Gitarowej w Lubinie, I miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym o tytuł “Mistrza sześciu Strun” w  Zawonii, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie “czary Gitary” w Świdwinie, III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie “Czary Gitary w Świdwinie – gitara akustyczna i klasyczna, I miejsce w III Nadmorskim Festiwalu Gitarowym Martinez w Gdyni;

Julian Majewski – uczeń klasy 3e o profilu biologiczno – chemicznym jest długoletnim uczestnikiem zajęć teatralnych i recytatorskich. Zajął II miejsce w XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej Poezji Śpiewanej w Połczynie Zdroju, zdobył wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz nagrodę w eliminacjach rejonowych 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego;

Weronika Soroka – uczennica klasy 3d o profilu biologiczno – chemicznym – uczy się także w ZPSM w Koszalinie w klasie fortepianu. Wybrane nagrody: I miejsce – 14th World Open Online Music Competition (edycja letnia i jesienna) Belgrad. Zdobyła także laury w duetach fortepianowych, Grand |Prix w International Online Festival Movement “Astana Stars” oraz I miejsce w 14th World Open Online Music Competition 2023 ;

Agata Juszkiewicz – uczennica klasy IV a o profilu matematyczno – fizycznym – uczęszcza także na zajęcia do pracowni fotograficznej w Pałacu Młodziezy. Zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie fotograficznym “Autoportret” we Wrocławiu, II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym “Witkacy i ja” w Słupsku, I miejsce w XII Rejonowym Konkursie Fotograficznym pt. “Moje spojrzenie na Bałtyk” w Koszalinie.

Antku, Kacprze, Julianie, Weroniko i Agato – jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy Wam wielu sukcesów w rozwijaniu pasji i talentów. Niech estrady świata należą do Was!!!

 

Tekst: M. Bednarska

fot. Tomasz Majewski Scenofotografia

 

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.