Klasa 3f w Karkonoszach i Wrocławiu – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Klasa 3f w Karkonoszach i Wrocławiu

W dniach od 22 do 25 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy III f pod opieką wychowawczyni prof. Jadwigi Pulkowskiej byli na wycieczce szkolnej. Pierwszy etap to Szklarska Poręba, skąd musieli podejść na Halę Szrenicką. W schronisku czekał ciepły posiłek i nocleg. Odpoczynek był potrzebny, bo następnego dnia, pod opieką przewodnika górskiego wędrowali na Szrenicę i Śnieżne Kotły. Mimo zmęczenia humory dopisywały, zwłaszcza, że śnieg i słońce tworzyły baśniową aurę i podkreślały piękno gór. Kolejny nocleg w schronisku i zejście do Szklarskiej Poręby poprzedziły podróż do Wrocławia, gdzie udało się zobaczyć najciekawsze dzieła w Muzeum Narodowym i Panoramę Racławicką oraz Stare Miasto. W ostatnim dniu uczniowie wysłuchali koncertu symfonicznego w Narodowym Forum Muzyki oraz zwiedzali wspaniałe zbiory sztuki współczesnej w Pawilonie Czterech Kopuł. Wycieczka szkolna to wspaniały czas, który pogłębia integrację, stwarza okazję do dyskusji, wymiany myśli i pozwala rozbudzić ciekawość i dostrzec w otaczającym świecie różnorodność.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.