Koncert muzyki klasycznej, czyli kolejny Kulturalny Czwartek za nami – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Koncert muzyki klasycznej, czyli kolejny Kulturalny Czwartek za nami

Koncert Muzyki Klasycznej 

         Miłośnicy muzyki klasycznej spotkali się w auli naszej szkoły w ramach Kulturalnych Czwartków, aby delektować się dźwiękami wielkich kompozytorów. Wieczór rozpoczął się od walca angielskiego, którym uraczyli nas Nirel Nji Foy
z V LO w Koszalinie oraz Jej taneczny partner Juliusz Krzemieniecki, uczeń klasy pierwszej naszej szkoły. Tancerze kształcą swoje umiejętności w Studium Tańca Pasja. Koncert był okazją do pożegnania z członkami zespołu śpiewającego z klasy czwartej, którym dziękujemy za pasję, czas i radość tworzenia, którymi dzielili się z nami przez trzy lata trwania zespołu.
Zespół śpiewający: z klasy 4F – Pola Sapieja, Natalia Matusiak, Patryk Kalicki, Piotr Ujejski, Andrzej Oberski  oraz z klasy 4A Jakub Dembicki, Jakub Raczyński  

Dzięki uprzejmości Państwa Batyńskich, którzy zasponsorowali strojenie szkolnego pianina, koncert uświetnili swoją grą pianiści: Klaudia Pawlicz, Paweł Kuszmar, Helena Batyńska, Antoni Janus, Marta Bajdan, Igor Szymanowski, Hanna Kowalczuk. Piękno gry na gitarze zaprezentowali: Zuzanna Deranek i Antoni Merecki. Hanna Siwiecka zaczarowała nas grą na klarnecie, a Lena Dubiel i Zosia Brończyk przeniosły nas w zaczarowany świat fletu. Swoim kunsztem gry na skrzypcach uraczyła zgromadzonych Julia Chojnacka, a zespół smyczkowy, w którym gra Sofija Kava zabrał nas do świata Harrego Potttera.  

W świat dźwięków i wielkich kompozytorów wprowadziły zgromadzonych w auli prowadzące: Julia Musiał i Natalia Przekota. Nad jakością dżwięku i światła czuwał Julian Kubiak. Nad organizacją przedsięwzięcia czuwał Tymoteusz Michna i pomagający mu z wielkim zaangażowaniem: Oliwia Nowak, Wiktoria Parzuchowska, Julia Hałuszka, Oliwier Kleszowski, Kacper Kleszowski, Robert Krzyżaniak, Julian Majewski, Jagoda Stopera  oraz uczniowie klasy III e.  Nad całością przedsięwzięcia czuwała niezastąpiona pani profesor Agnieszka Naszydłowska.

Autorką zdjęć jest Gabriela Kołtun 

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na koncert i uświetnili swoją obecnością kolejny z Kulturalnych Czwartków w Dubois. Zapraszamy wkrótce… 

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.