Joanna Michalska - Absolwentka Dubois nominowana z Perspektywy Women in Tech do TOP 100 Kobiet w Data Science w Polsce!!! – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Joanna Michalska – Absolwentka Dubois nominowana z Perspektywy Women in Tech do TOP 100 Kobiet w Data Science w Polsce!!!

Kierownictwo szkoły, grono pedagogiczne niezmiennie bardzo cieszą się z sukcesów uczniów. Śledzimy również losy absolwentów. Właśnie dostaliśmy niezwykle radosną informację, że nasza absolwentka Joanna Michalska (matura 2014), czyli zaledwie 10 lat po maturze, została nominowana do Perspektywy Women in Tech do listy TOP 100 Kobiet w Data Science w Polsce! Joanna znalazła się w gronie Pań profesorek, kobiet z rozwiniętą karierą zawodową na stanowiskach seniorskich, liderskich… Jesteśmy dumni z jej sukcesu i bardzo cieszymy się z jej wyróżnienia.

Sama wyróżniona mówi o swoim sukcesie tak:

“Jestem dumna z nominacji Perspektywy Women in Tech do listy TOP 100 Kobiet w Data Science w Polsce! – zestawienia, którego celem jest zainspirować młode pokolenie wybitnymi kobiecymi “role models” w dziedzinie silnie zdominowanej przez mężczyzn. To zaszczyt znaleźć się w tak znakomitym gronie kobiet, które przyczyniają się do rozwijania rozwiązań z obszaru “data science” w Polsce. Najlepsze spośród nas wskaże kapituła z best of the best Dominika Bettman, General Manager Microsoft w Polsce na czele i w składzie: § Piotr Sankowski – CEO, Ideas NCBiR § Edith Elkind – Professor, University of Oxford § Katarzyna Szymielewicz – CEO, Fundacja Panoptykon § Kamila Staryga – CEO, Rita Health, a ogłoszenie wyników i wręczenie Excellence in Data Science Awards już 12-13 czerwca 2024. Spotkajmy się na Perspektywy Women in Tech Summit 2024 w Warszawie! Stworzyłam deep learning do rozpoznawania rosyjskiej propagandy, rozpoznawania fejków, które miały informować o katastrofie na platformie X oraz formuję startup technologiczny, który upłynnia ruch drogowy przez lepsze ustawienia naświetlania świateł. Silnie działam w startupach i wprowadzam wdrożenia badające “gap pay” (czyli różnicę płac między kobietami a mężczyznami na podobnych stanowiskach) oraz zamierzam urzeczywistnić walkę z phishingiem. Jestem studentką matematyki o specjalności stosowana. W 2021 roku zostałam mentee z IT4SHE, jednym z większych konkursów dla kobiet ze STEM (science, technology, engineering, math). Jestem też dumna z II miejsca na największym stacjonarnym hackatonie Europy Hack YEAH 2023, w którym zespołowo opracowałyśmy w zespole 100% kobiet kwantową gitarę. Jestem absolwentką I LO im. St. Dubois w Koszalinie rocznik 2014.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.