Mali badacze ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie w ekopracowni Dubois – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Mali badacze ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie w ekopracowni Dubois

Mali badacze przyrody z klasy Ic Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie wraz z wychowawcą panią Beatą Rudecką uczestniczyli w warsztatach tematycznych ,, Bioróżnorodność łąki” w ILO im.St.Dubois prowadzonych przez profesor Bożenę Gajdzicę i profesor Martę Dembińską oraz młodzież liceum.Pierwszoklasiści poznali rośliny i zwierzęta występujące na łące. Rozpoznawali i nazywali naturalne okazy roślin łąkowych. Obejrzeli pod mikroskopem: mszyce, ślimaki i martwe pszczoły. Samodzielnie tworzyli preparaty mikroskopowe. Na zakończenie były krzyżówki przyrodnicze, z którymi doskonale sobie wszyscy poradzili. Zajęcia dostarczyły pierwszoklasistom wielu niezapomnianych wrażeń.🍀🐌🦋🐛🐝🐞🪲🦗

Zajęcia odbyły się w ramach programu “EKOPRACOWNIA” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie  oraz Narodowego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.