Klasa 2a w Zakopanem – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Klasa 2a w Zakopanem

Klasa 2a udała się na wycieczkę do Zakopanego razem z Panią profesor Urszulą Borucińską oraz siostrą Zofią Trzonkowską. Uczniowie rozpoczęli swoją 15-godzinną podróż  w poniedziałek nad ranem (w trakcie jazdy rozmawiali, grali w gry integracyjne, a nawet spali.) Po dotarciu na miejsce zakwaterowali się w pensjonacie, a następnie zajęli się rozrywkami (tenis stołowy, bilard, koszykówka  oraz siatkówka). Następnego dnia uczniowie zmierzyli się z trasą prowadzącą nad Morskie Oko oraz wspinaczką na Czarny Staw, podziwiali piękno gór oraz uroki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pomimo niedopisującej pogody, uczniowie dobrze się bawili.
W środę klasa wyruszyła Doliną Kościeliską do schroniska PTTK na Hali Ornak, zahaczając o Jaskinię Mroźną, a następnie poszli nad Smreczyński Staw. Deszcz nie powstrzymał ich od wędrówki i dobrej zabawy. Po zejściu z gór wyruszyli do Zakopanego, odwiedzili najstarszy kościół w Zakopanem wraz z cmentarzem poległych żołnierzy. Po lekcji historii wybrali się po pamiątki przemierzając słynne Krupówki.
To jeszcze nie koniec ich górskiej przygody. Klasa 2a wraz z nauczycielami serdecznie pozdrawia.