Nasza kadra szkoli się w ramach realizacji "Programu poprawy jakości kształcenia ogólnego w Koszalinie". – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Nasza kadra szkoli się w ramach realizacji “Programu poprawy jakości kształcenia ogólnego w Koszalinie”.

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie przystąpiło do realizacji projektu pt. „Program poprawy jakości kształcenia ogólnego w Koszalinie.” Projekt, którego Beneficjentem jest Gmina Miasto Koszalin, uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Działania 6.9 Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w wysokości 3 188 476,23 zł.
Jednym z założeń jest realizacja programu Aflatoun  z zakresu edukacji społeczno – finansowej młodzieży, czyli pomoc młodzieży w realizacji ich potencjału, aby poprzez edukację rozwijać świat. Program Aflatoun dla dzieci i młodzieży został opracowany w formie podróży, która ma powodować refleksję nad życiem, nauczyć młodych ludzi rozwiązywania problemów obecnych w ich społecznościach, a także nauczyć umiejętności życiowych, które pomogą im stać się nie tylko zaangażowanymi obywatelami oraz zarządzać swoimi finansami, przedsięwzięciami i projektami z innymi młodymi ludźmi ze swojej społeczności.

W dniach od 3 do 5 czerwca nasza kadra intensywnie szkoli się w zakresie realizacji tego programu. Edukatorami programu w naszej szkole będą prof. Marta Dembińska, prof. Iwona Mielczarek, prof. Agnieszka Mielcarek, prof. Małgorzata Bednarska, prof. Beata Sławna – Guzowska, prof. Łukasz Chojnacki.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.