Udar mózgu. Co musisz wiedzieć? Jak możesz pomóc? – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Udar mózgu. Co musisz wiedzieć? Jak możesz pomóc?

W czwartek 13 czerwca w I LO gościliśmy Panią doktor n. med. Katarzynę Stanisławską – absolwentkę I LO im. Stanisława Dubois, obecnie Specjalistkę Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Katedry Ogólnej i Zabiegowej Kliniki Neurochirurgii i Neurotraumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Przewodniczącą Komitetu Naukowego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Nie pękaj – be strong. Pani doktor spotkała się z uczniami klas II e, II d, III d oraz III e, uczących się w klasach biologiczno-chemicznych. Tematem spotkania był „Udar mózgu. Co musisz wiedzieć? Jak możesz pomóc”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o specyfice, rodzajach i mechanizmach powstawania udarów oraz o rozpoznawaniu objawów, leczeniu i możliwych powikłaniach.
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.