Solidarni z powodzianami – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Solidarni z powodzianami

Powódź w zlewni Odry. Jakie jest znaczenie zbiorników retencyjnych oraz zagrożenia z nimi związane. Co to jest renaturalizacja rzeki, czy jest wszędzie możliwa i pomogłaby zmniejszyć ryzyko powodziowe – o tym mogli się dowiedzieć uczniowie I LO (klasa II c, II b, III a, III b, III c, III d) na specjalnym spotkaniu poświęconym sytuacji powodziowej w naszym kraju. Młodzież przekazała wyrazy solidarności poszkodowanym powodzią. Szczególne wyrazy wsparcia popłynęły do Szkół Stowarzyszonych UNESCO, z którymi współpracujemy i które bardzo zaangażowały się w liczne akcje wolontariackie. Młodzież zniszczonych szkół zbiera świadectwa i dokumentuje trudną sytuację, aby później zastanowić się nad zmianami klimatycznymi.
Spotkanie zorganizowały prof. Agnieszka Świdroń – Lampkowska oraz prof. Beata Sławna – Guzowska, szkolne koordynatorki UNESCO ASPNet Polska.