Teneryfczycy zakończyli wizytę w Dubois – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Teneryfczycy zakończyli wizytę w Dubois

3 października nasi dzielni Teneryfczycy (dzielni, ponieważ nie narzekali na deszcz) zwiedzali Gdańsk, w tym Muzeum Bursztynu, Muzeum II Wojny Światowej, Bazylikę Mariacką i Główne Miasto. Zaś 4 października był ostatnim dniem pobytu naszych gości. Najpierw uczniowie prezentowali swoje firmy i broszury związane z ekologią nad którymi pracowali w środę, a później wzięli udział w popołudniu z polską kulturą, które zaczęło się quizem o Polsce  i koncertem, a zakończyło nauką tańczenia Poloneza. Nasi goście zadziwiająco szybko nauczyli się prostego układu i pięknie go zatańczyli.

W sobotę, po wzruszającym pożegnaniu, nasi goście wyruszyli w podróż powrotną.
Bardzo dziękujemy wszystkim Nauczycielom  za wyrozumiałość i cierpliwość oraz pomoc podczas trwania wizyty naszych gości w szkole. Za pomoc dziękujemy również naszym Uczniom, a szczególnie Zuzannie Wrzeszcz z kl. 3F (konferansjerka), Sofii Kavie z kl. 3D, Aleksandrze Czyrniańskiej z kl. 1D oraz Antoniemu Mereckiemu z kl. 3A (koncert), Martynie Modle i Juliuszowi Krzemienieckiemu z kl. 2C (nauka poloneza) oraz Julianowi Kubiakowi i Marcelemu Michalskiemu z kl. 3E (pomoc organizacyjna).