Poczet sztandarowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie w składzie: w składzie: Radosław Winkler, Agata Pogonowska i Emilia Podolak z kl. 3B wziął udział w miejskich uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Koszalińskie obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w katedrze, po której uczestnicy przemaszerowali przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a wśród zaproszonych gości obecny był m.in. wiceminister Stanisław Wziątek. Udział pocztu sztandarowego naszej szkoły w tych wydarzeniach to wyraz szacunku dla historii oraz ważny element kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży. Opiekunem pocztu sztandarowego jest prof. Zygmunt Cupryn, któremu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, opiekę oraz godne reprezentowanie szkoły podczas uroczystości.
Konstytucja 3 Maja była jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski, pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawą zasadniczą. Stanowiła odważną próbę naprawy państwa i wzmocnienia jego suwerenności, a jej twórcy zapisali się w historii jako wizjonerzy wyprzedzający swoje czasy.
Tekst: Małgorzata Bednarska
Zdjęcia: Zygmunt Cupryn
EN
