Komunikat dla Uczniów – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Komunikat dla Uczniów

Drodzy Uczniowie I LO

Mam nadzieję, że dajecie radę i że brakuje Wam szkoły… 🙂

Wierzcie mi, to dla nas wszystkich i trudny, i dziwny stan. Epidemia się rozszerza, zagrożenie jest realne, musimy wszyscy być uważni i odpowiedzialni, izolować się, przestrzegać higieny. Minister Edukacji Narodowej przedłużył zawieszenie zajęć w szkołach do Świąt Wielkanocy, a zatem czeka nas kolejny długi okres niechodzenia na lekcje.

Wiem, że wspólnie z Nauczycielami próbowaliście różnych form pracy zdalnej, otrzymywaliście materiał do nauki, wykaz zadań do wykonania, odbywaliście lekcje on-line, konsultowaliście się mailowo czy telefonicznie. Za to wszystko i Wam, i Nauczycielom dziękuję.

Teraz, na mocy Rozporządzenia MEN, nauczanie zdalne zostaje wprowadzone formalnie, tj. staje się – od 25 marca – regularne i obowiązkowe dla Was i dla szkoły. Pracujemy teraz nad organizacją tych zajęć, m.in. opracowujemy specjalny tygodniowy plan lekcji zdalnych, myślimy nad sposobami i formami oceniania Waszych postępów w nauce, wybieramy narzędzia, z których będziemy korzystać. Myślę, że we wtorek, 24 marca, ogłosimy ważne dla Was informacje, będziemy też prosić Was o pewne czynności, aby ten nowy system zainicjować.

W najbliższych dniach udostępnimy Wam usługę Microsoft Office 365, a w tym platformę do pracy grupowej i nauczania zdalnego (e-learningu) Microsoft Teams. Za pośrednictwem wychowawców otrzymacie dane potrzebne do założenia  konta. Należy je aktywować i zalogować się do usługi Microsoft Office 365 (instrukcje umieścimy na szkolnej stronie internetowej).

W związku z tym bardzo Was proszę, abyście sprawdzali w tych dniach naszą stronę internetową i odczytywali komunikaty, pozostawali też w kontakcie wewnątrzklasowym i z Wychowawcą. Jeśli ktokolwiek z Was miałby jakieś problemy, wątpliwości czy pytania, to bardzo proszę o łączenie się ze szkołą, telefonicznie czy mailowo, jestem każdego dnia w gotowości, by pomagać czy wyjaśniać.

Kochani!

Chcę Was też zapewnić, że zrobimy wszystko, aby straty edukacyjne były jak najmniejsze. Będziemy starać się o to, abyście w tej nietypowej sytuacji opanowali niezbędny materiał nauczania na możliwie wysokim poziomie. Obiecuję też, że przy ocenianiu będziemy pamiętać o obiektywnie trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliście. Chcę uspokoić też Maturzystów – sytuacja dotyczy wszystkich w całej Polsce, władze oświatowe muszą to uwzględnić przy organizacji egzaminu dojrzałości (miejmy nadzieję – w planowanym terminie). Zapewniając Was o tym wszystkim, proszę jednak, abyście odpowiednio i odpowiedzialnie podchodzili do swoich obowiązków, pracujcie, wykonujcie polecenia, bierzcie udział w zajęciach, bądźcie aktywni i otwarci na wyzwania.

Moi Drodzy, proszę Was jeszcze o właściwe postawy i zachowania w obliczu panującej epidemii. Nie lekceważcie zaleceń związanych z higieną i izolacją, nie organizujcie spotkań czy imprez, nie przemieszczajcie się bez potrzeby, ograniczajcie kontakty z innymi. To naprawdę ważne dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Życzę Wam wszystkim wolności od wirusa i dobrych humorów!

Pozdrawiam
Rafał Janus

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.