Oto jestem! liceumdubois.pl w nowej odsłonie – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Oto jestem! liceumdubois.pl w nowej odsłonie

Kurtyna w górę. Wraz z nadejściem wiosny – którą wyjątkowo w tym roku musimy spędzać w domach, do czego nieustannie nakłaniamy – I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois doczekało się nowego portalu internetowego. Bez fanfar, oklasków i fleszy, bo typowym „wiosennym porządkom” takie nie towarzyszą, oddajemy w Wasze ręce gruntownie odświeżoną i zmodernizowaną witrynę.

 

Od 18 maja strona liceumdubois.pl wygląda zupełnie inaczej. Nowe wyzwania, jakie stoją przed szkołą i jej społecznością, wymagają responsywnej witryny (tzn. takiej, która prawidłowo wyświetla się na wszystkich rodzajach urządzeń mobilnych) spełniającej najnowsze wymagania techniczne. Jednak oprócz uwarunkowań stricte informatycznych, najtrudniejszym do spełnienia przez zespół pracujący nad wdrożeniem nowego systemu internetowego celem było stworzenie „portalu czytelnego dla wszystkich związanych z Dubois”, tak, by każdy mógł czuć się tu dobrze – tak, jak w murach I LO.

Przygotowanie witryny internetowej instytucji, do której każdego dnia uczęszcza ponad 500 uczniów edukowanych przez kilkudziesięciu profesorów, cieszącej się niesłabnącą od 75 lat renomą i tradycją, której wychowankami jest przeszło 10 000 absolwentów – nie należało do najprostszych zadań. Opracowując nową szatę graficzną, z którą wiązała się konieczność budowy zupełnie nowej nawigacji po portalu, musieliśmy spojrzeć na I LO oczami wielu osób. Stąd też i teraz prosimy Was o ew. podpowiedzi, jeżeli w Waszej opinii coś mogłoby działać lepiej (albo nie działa jeszcze w ogóle) – wszystkie sugestie wysyłajcie na .

Nowy portal, oparty na systemie WordPress, to zupełnie nowe „wnętrze” od dotychczasowego, na którym przez 11 lat oparta była archiwalna już wersja szkolnej strony. Nowy CMS (bo tak profesjonaliści definiują wspomniane systemy) daje nam o wiele więcej możliwości niż do tej pory. To pozwoliło m.in. zintegrować z portalem liceumdubois.pl strony redakcji gazety „Tytuł”, której nową wersję znajdziecie tutaj. Chcąc najkrócej omówić gros zmian, należałoby stwierdzić, że teraz „wszystko skumulowane jest w ramach jednej witryny”. I tak rzeczywiście jest, o czym przekonacie się regularnie odwiedzając portal, do czego serdecznie zachęcamy.

Obecną stronę I Liceum Ogólnokształcącego, jak i pozostałe – powstające i publikowane w przyszłości – tematyczne serwisy prowadzić będzie dobrze znana naszym czytelnikom redakcja, do której dołączyło kilkanaście nowych osób.

Zapraszamy do korzystania z nowego portalu I LO im. St. Dubois!

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.