Cogito - czerwiec 2022 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Cogito – czerwiec 2022

Ola Siewko poleca:

„Poznanie ludzi z innych krajów otworzyło mi oczy, że w Polsce też mogę korzystać z tego, co oferuje nam świat. Założyłam organizację BRAIN for STEM i działamy na poziomie międzynarodowym” – mówi Amelia Kudasik, licealistka oraz stypendystka programu naukowego Uniwersytetu w Cambridge, organizatorka Cracow Science Slam. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, a dla dziewczyn z projektu Plootkary liczy się ekomoda, przekonująco propagują ubieranie się w lumpeksach i niekupowanie ubrań na każdy sezon. Karolina Szyma-Ziembińska chce zaś, żebyśmy przestały patrzeć na swoje ciało tak negatywnie, jak robiły to nasze mamy, babcie i prababcie, tak samobiczująco. Wsłuchajcie się też w to, co mówi Monika Łukaszek: „Gdy masz wokół siebie życzliwych ludzi, ruszysz do przodu z każdym swoim pomysłem. Nie wszystko, co wymyślisz, będzie mądre, więc lepiej to najpierw obgadać ze swoimi ludźmi”. Przeczytajcie koniecznie, jak się studiuje prawo, co radzi Michał Hutny i dlaczego Julia Wysocka namawia, by spędzić te najdłuższe wakacje po maturze najlepiej, jak się da! Przed wami słoneczne miesiące odpoczynku, przygody, ale też wędrówek i to nie tylko po turystycznych szlakach. Niech te życiowe też będą dla was odkrywcze i dobre!

 

Zapraszamy do szkolnej czytelni.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.