Nagrody Literackie Nike w zasobach naszej biblioteki – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Nagrody Literackie Nike w zasobach naszej biblioteki

25. polska nagroda literacka za książkę roku wręczona!  Laureatem w 2021 roku został Zbigniew Rokita za “Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Zaś nagrodę 25-lecia “Nike” otrzymał Mariusz Szczygieł za “Nie ma”.

Troszkę teorii o nagrodzie:

“Nike” promuje polską literaturę współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem powieści. Konkurs obejmuje tylko autorów żyjących. Mogą w nim brać udział wszystkie rodzaje literackie: epika, liryka, dramat. Laureat nagrody wyłaniany jest w trójetapowym konkursie, który trwa od maja do października danego roku.  Wyboru laureata “Nike” dokonuje jury w pierwszą niedzielę października.

W zbiorach naszej biblioteki znajduje się pokaźna kolekcja pozycji nagrodzonych “Nike” w ostatnim dwudziestopięcioleciu.

Zapraszamy do obejrzenia wystawki i wypożyczania.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.