Akcja "Ambitny Czytelniczy Kalendarz Adwentowy" zakończona sukcesem! – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Akcja “Ambitny Czytelniczy Kalendarz Adwentowy” zakończona sukcesem!

W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego musieliśmy niestety podjąć decyzję o skróceniu zabawy z Ambitnym Czytelniczym Kalendarzem Adwentowym.

Jest nam niezmiernie miło, że aż jedenastu ambitnych Czytelników szkolnej biblioteki sfinalizowało niełatwe wcale zadania propagujące rozwój czytelnictwa w różnych zakresach. Efekty prac są imponujące. Zadania sprawdzały nie tylko umiejętność czytania ze zrozumieniem ;), ale także poruszanie się w różnych dziedzinach nauki i życia. Wydawałoby się, że najtrudniejszym wyzwaniem będzie dla uczniów zaproszenie do duetu wylosowanego profesora lub pracownika szkoły. Okazało się, że ten wymóg przyniósł najwięcej radości i satysfakcji. I tak duety przygotowały wspólne recytacje, rozwiązywały zadania matematyczne z poziomu uczelni technicznych, wśród zadań znalazły się interpretacje w postaci komiksu wybranej bajki Krasickiego, wywiady o zainteresowaniach czytelniczych, tłumaczenie kolęd na język angielski i niemiecki, przygotowanie dietetycznego stołu wigilijnego, wymiana książek pokoleniowych z dzieciństwa, czy stworzenie mapy przedstawiającej wędrówkę św. Mikołaja z Laponii do I LO w Koszalinie.

Nagrodzone duety równorzędnymi nagrodami:

prof. Joanna Sosnowska – Weronika Jurgo – Duczmal, kl. 3 d – (tłumaczenie 7. i 8. zwrotki kolędy “Lulajże Jezuniu na j. angielski)

prof. Ewa Bartosiak – Tatiana Jabłońska, kl. 3 f4 (tłumaczenie 7. i 8. zwrotki kolędy “Lulajże Jezuniu na j. niemiecki)

prof. Julianna Wawrzyniak – Joachim Stępień, kl 3 f4 (rozwiązanie zadania 9.34 z książki “Zadania z matematyki dla wyższych uczelni technicznych)

prof. Rafał Janus – Nikola Pawlicka, kl. 1e (przeprowadzenie i autoryzacja wywiadu na temat upodobań czytelniczych dyrektora szkoły)

prof. Iwona Mielczarek – Paulina Madejek, kl. 3d (stworzenie autorskiego przepisu na “Dietetyczny stół wigilijny”)

prof. Krzysztof Kleban – Nikola Kochaniak, kl. 1 e (wspólna recytacja wybranego fragmentu “Antygony”)

prof. Katarzyna Czerwińska – Piotr Ujejski, kl. 2 f (wykonanie komiksu do wybranej bajki Krasickiego)

prof. Paweł Rudecki – Maja Rokicka, kl. 3 f4 (pamięciowa recytacja wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej)

prof. Agnieszka Naszydłowska – Alicja Jarczewska, kl. 3a4 (przekonanie do wypożyczenia i przeczytania wybranej książki z nowości bibliotecznych)

prof. Anna Gromadzka – Sara Chliszcz, kl. 3c (stworzenie mapy wędrówki św. Mikołaja z Japonii do I LO w Koszalinie)

prof. Zbigniew Pietrzak – Ewa Żebryk, kl. 3 f4 (reklama książek z dzieciństwa wciąż aktualnych dla obecnych pokoleń)

Po odbiór nagród zapraszamy 17 grudnia 2021 r. do szkolnej biblioteki. Pod naszą choinką znalazło się mnóstwo prezentów dla Was.

Jeszcze raz wszystkim Uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do zabawy za rok w szkolnej bibliotece.