"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza w 11. edycji Narodowego Czytania – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

“Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w 11. edycji Narodowego Czytania

3 września 2022 roku odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to “Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza.  W naszej szkole wspólne czytanie “Ballad i romansów” odbyło się 8 września w Radiowęźle.

Wraz z Dyrektorem Rafałem Janusem w czytaniu wystąpili: prof. Janina Jasińska, Piotr Ujejski z klasy 3f oraz Andrzej Oberski z klasy 3f. Wszyscy uczestnicy wykazali się talentem recytatorskim i interpretacyjnym na najwyższym poziomie.Za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli członkowie szkolnego Radiowęzła: Kat Trzeciak, Ania Zarzycka, Jan Czaplicki i w roli fotografa Ola Marszałkowska. Nad całością akcji czuwały panie bibliotekarki.

Głównym celem Narodowego Czytania jest promocja czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł polskiej literatury oraz wzmacnianie kulturowej i narodowej wspólnoty Polaków poprzez dobór kanonicznych utworów oraz ich prezentację w atrakcyjnej oprawie artystycznej.

W przyszłym roku lekturą Narodowego Czytania będzie “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, które to wydarzenie upamiętni dwusetną rocznicę wydania powieści. Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznym wydarzeniu.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.