Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship – IASL) powstałe formalnie w 1971 roku, zrzeszające bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz inne osoby, związane z bibliotekarstwem szkolnym. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach. Do 2007 roku Święto było obchodzone w każdy czwarty poniedziałek października. W 2008 roku poniedziałek zastąpiony został miesiącem i do dziś obchody święta odbywają się cały październik.

Zapraszamy wszystkich miłośników książek  i bibliotek do wzięcia udziału w akcjach, konkursach i zabawach przygotowanych w szkolnej bibliotece. Śledźcie informacje na facebooku.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.