Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych  – swoiste urodziny biblioteki – i wzorem roku ubiegłego biblioteka szkolna zaprasza do akcji charytatywnej, by podarować w prezencie urodzinowym książkę do biblioteki. Każdy Darczyńca zostanie wpisany do podarowanej książki – jako pamiątka dla pokoleń, że sponsorował bibliotekę szkolną.  Na co dzień pozyskujemy książki z różnych źródeł, również z budżetu szkoły, ale nie zaspokaja to jeszcze całkowitych naszych potrzeb, zwłaszcza w zasobach  lektur, które w dużej części należy wymienić (ze względu na ich opłakany stan). Niektóre lektury pochodzą z druku z lat 60- tych i 70 – tych (!!!)

W ubiegłym roku udało nam się pozyskać 127 nowiutkich lektur.  Były to dary od uczniów indywidualnych, ale były również klasy, których uczniowie  składali się po 10 zł i uzbieraną gotówkę przekazali do biblioteki, by zakupić książki. Ta forma jest o tyle korzystna, gdyż biblioteka dysponuje w hurtowni księgarskiej aż 40-sto procentowym rabatem!!!

Głównym celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe tytuły. Jeżeli przeczytałeś książkę, którą warto polecić innym – podaruj ją do naszej biblioteki. Przekazane książki będą służyć innym. Nie skazuj ich na zapomnienie. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji. Książka otrzyma drugie życie i sprawi radość innym.

Akcja trwa przez cały październik 2023. W ramach akcji można przekazać lektury z zakresu szkoły średniej, literaturę młodzieżową, popularnonaukową, biografię. Najbardziej pragniemy otrzymać lektury:

1. “Inny świat” G. Herlinga – Grudzińskiego;  2. “Granica” Z. Nałkowskiej;  3. “Wesele” S. Wyspiańskiego;  4. “Zdążyć przed Panem Bogiem” H. Krall;  5. “Proces” F. Kafki;  6. “Katedra” J. Dukaja;  8. “Tango” S. Mrożka;  9. “Kartoteka” T. Różewicza;  10. “Sklepy cynamonowe” B. Schulza.

Za wszystkie dary już teraz serdecznie dziękujemy .

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.