Styczniowy „Kulturalny czwartek” – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Styczniowy „Kulturalny czwartek”

W styczniu Rada Samorządu Uczniowskiego zaprosiła społeczność I Liceum Ogólnokształcącego na wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem, doktorem nauk technicznych, członkiem Związku Polskich Fotografików oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i założycielem Bałtyckiej Szkoły Fotografii – p. Edwardem Grzegorzem Funke. Podczas „Rozmowy o dzieciach świata” – dla której kanwą był autorski kalendarz fotograficzny na 2018 rok – uczniowie Dubois mogli poznać warunki życia najmłodszych na sześciu kontynentach, które były celami licznych podróży gościa zaproszonego przez przewodniczącego RSU – Dawida Jasiewicza.

Prelekcja – wzbogacona o autorskie fotografie p. Funke – w całości poświęcona była obyczajom i stylowi bycia dzieci na całym globie. Liczne doświadczenia, którymi podróżnik ochoczo dzielił się z przybyłymi na styczniowy „Kulturalny czwartek”, sprawiły, że odbiorcy poprawnie interpretowali emocje ukazane na unikatowych fotografiach wykonanych m.in. na Bali, w Tanzanii, Indiach czy w Japonii. Spotkaniu autorskiemu – które odbyło się w czwartek, 11 stycznia – wtórowała wystawa fotograficzna 10. najciekawszych – zdaniem Mistrza – prac, którą wszyscy uczniowie I LO mogli obejrzeć także nazajutrz.

Obecni na spotkaniu uczniowie i nauczyciele byli oczarowani niezwykłym spotkaniem, czemu dali wyraz gromkimi brawami. Trwałym śladem po tym wydarzeniu będzie z pewnością autorska książka pt. „Moja podróż”, którą p. E. G. Funke przekazał z dedykacją dla uczniów Dubois. Publikacja ta jest bowiem – jak mówi sam autor – próbą podsumowania dorobku artystycznego.

Dziękujemy p. Edwardowi Grzegorzowi Funke za piękną lekcję sztuki, zaś organizatorom i czuwającym nad wszystkim opiekunkom: p. Iwonie Mielczarek i p. Agnieszce Naszydłowskiej gratulujemy!

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.