„Kulturalny czwartek” w lutym – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

„Kulturalny czwartek” w lutym

W kameralnej atmosferze 22 lutego w auli I Liceum Ogólnokształcącego Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała kolejny już „Kulturalny czwartek” – wydarzenie, nieco na wzór obiadów stanisławowskich, mające przybliżać społeczności uczniowskiej szeroko pojętą sztukę. Czwartki artystyczne organizowane są w Dubois z przerwami już od lat 80. XX wieku.

Ten dzisiejszy poświęcony był muzyce – na estradzie wystąpił zespół „Bigos”, w skład którego wchodzą uczniowie koszalińskich szkół średnich: Karol Nowakowski, Błażej Urbanowicz, Hubert Zmuda-Trzebiatowski i Jan Sobolewski – gitarzysta, uczeń 1. klasy humanistycznej w I LO. Instrumentaliści – przy aprobacie publiczności wyrażanej za każdym razem gromkimi brawami – wykonali kilkanaście piosenek o tematyce miłosnej. Zaaranżowany spontanicznie przez uczestników koncertu bis może być najlepszym podsumowaniem wydarzenia, które nie odbyłoby się bez nieocenionej pomocy opiekunów Rady Samorządu – p. Agnieszki Naszydłowskiej i p. Iwony Mielczarek.

Brawo! Brawo wszyscy wykonawcy!

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.