BundesMartin - 22. kolejka – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

BundesMartin – 22. kolejka

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Niemcy jak Polacy zaczynają rozgrywki weekendowe w piątek. Na początek Borussia Dortmund jechała do Stuttgartu, by równać siły z tamtejszym VfB. Piszczek, Kuba i reszta dali radę rywalom i pokonali ich 2:3 po golach Aubameyanga, Gündogana i Reusa. Rywale odpowiadali trafionym karnym Kleina i rzuconym w akcie rozpaczy w pole karne Niedermayerem.

Sobota dała nam odpowiedź, że liczby szczęśliwe dla Bawarczyków z Monachium to liczby parzyste  tym razem tymi pochowami okazali się piłkarze SC Paderborn, którzy bez szans na pozytywny wynik zostali zmieni z boiska 0:6. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski po za tym miał asystę. 

Najgłośniej zrobiło się po meczu FC Augsburg z Bayerem Leverkusen, gdzie przy 1:2 w 94. minucie bramkarz gospodarzy Marwin Hitz grając swój pierwszy mecz po kontuzji wyrównał wynik spotkania. W innych spotkaniach tego dnia tylko Mainz wygrało  3:1 z Frankfurtem. Reszta rezultatów to 1:1: Hoffenheim z Freiburgiem, Brema z Schalke (!!) oraz FC Köln z Hannoverem.

Niedziela to pojedynek Borussii M’gladbach z w Hamburgu z HSV oraz Vfl Wolfsburg z Herthą Berlin. W tym pierwszym drużyny podzieliły się punktami po bramkach Stieber oraz Hrgoty. Berlińczycy natomiast po dwóch golach Dosta umieli odpowiedzieć tylko jednym zatrzepotaniem siatki bramki rywala.

Marcin Biernacki

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.